Brykiet kominkowy RUF

 Jak pakujemy nasz brykiet kominkowy RUF:

Brykiet kominkowy RUF, który produkujemy powstaje w procesie sprasowania czystych trocin pod wysokim ciśnieniem, bez wykorzystania jakichkolwiek dodatków chemicznych i substancji wiążących. Dzięki temu jest on ekologicznym i wysokokalorycznym eko-opałem. Profesjonalne sprasowanie zapewnia, także brak absorpcji wilgoci. Brykiet opałowy wyprodukowany przez naszą maszynę ma kształt kostki o wymiarach technicznych 155x95x65mm i potocznie nazywany jest także „brykietem RUF”.

brykiet kominkowy RUF zapakowany w worki foliowe

brykiet kominkowy RUF zapakowany w worki foliowe

Produkowany przez nas brykiet kominkowy w kształcie kostki RUF, pakujemy w 25 lub 10 cio kilogramowe szczelne i czyste worki foliowe, dzięki którym nie pobrudzimy rąk ani otoczenia wokół kominka czy pieca. Brykiet opałowy pakujemy także w wielorazowego użytku, przewiewne 25 kg worki siatkowe. Wyprodukowany towar, szczelnie owijamy transparentną folia stretch i zabezpieczamy bandownicą. Dzięki temu nasz brykiet nie absorbuje wilgoci, przez co nie traci swoich wartości opałowych.

Brykiet kominkowy RUF ofoliowany i obandowany przygotowany do magazynowania

Brykiet kominkowy RUF przygotowany do magazynowania

Oferta cenowa na nasz brykiet kominkowy RUF:

 • PROMOCJA MIKOŁAJKOWA!!!!

 • 1200 złotych netto za tonę w opakowaniu 10 kilogramowym foliowym
 • 1150 złotych netto za tonę w opakowaniu 25 kilogramowym foliowym
 • 1100 złotych netto za tonę w opakowaniu 25 kilogramowym siatkowym
 • rozpałka sucha w cenie 20 złotych za worek
 • Cennik dotyczy zamówień od 1 tony
 • UWAGA!!!! Dowóz wyłącznie cało- samochodowo tzn. od 2 ton. Mniejsze zamówienia są realizowane dopiero po skompletowaniu w danej okolicy pełnego ładunku czyli 2 ton.

Surowce do produkcji brykietu:

 • Brykiet w workach 10 kg foliowych – wyprodukowany z grubych frakcji trocin pochodzących z obróbki „Robinii Akacjowej” popularnie nazywanej także akacją, mieszane z trocinami dębowymi.
 • Brykiet w workach 25 kg foliowych – surowce do produkcji to grube frakcje trocin pochodzących z obróbki jesionu, dębiny, mieszane z trocinami powstałymi przy skrawaniu „Robinii Akacjowej”.
 • Kostki brykietu w workach 25 kg siatkowych – produkujemy z drobniejszych frakcji trocin, pochodzących z obróbki drzew liściastych, modrzewia syberyjskiego (importowanego z Finlandii) i możliwą zawartością drewna iglastego. Nasz Brykiet pakowany jest w przewiewne worki siatkowe.

Drewno robiniowe, dębowe, bukowe oraz jesionowe, a co za tym idzie także trociny, pochodzące z ich obróbki, posiadają pożądane właściwości fizyczne w aspekcie ich energetycznego wykorzystania.

Jakość naszego produktu:

Nasz brykiet kominkowy w kostkach typu RUF produkujemy z surowców, naturalnych, wolnych od zanieczyszczeń, którego emisja CO2 podczas spalania w ogólnym bilansie wynosi 0%. Rośliny czyli w tym przypadku drewno, w procesie fotosyntezy wykorzystują dwutlenek węgla, który odbierają z atmosfery w okresie wzrastania. W procesie spalania emitują go tylko tyle, ile wcześniej pobrały czyli nie powiększają tzw. dziury ozonowej.

Korzystanie z brykietu kominkowego, jako opału, jest zatem zgodne z rosnącą świadomością potrzeby dbania o środowisko naturalne. Nasz brykiet to wysoko kaloryczne eko-paliwo  (15 – 19 GJ/t), które pozwala uzyskać optymalną temperaturę spalania. Kolejną zaletą naszego produktu jest fakt, iż brykiet kominkowy typu RUF spala się powoli. Długi proces spalania wynika, z dużej ilości skompensowanych eko materiałów. Ponadto nasz brykiet w procesie spalania nie dymi się, co świadczy o wartościach ekologicznych tego paliwa.

Nasz brykiet kominkowy RUF to bardzo dobry opał do pieców kaflowych. Sprawdza się lepiej od brudnego i dymiącego węgla, a posiadacze pieców centralnego ogrzewania będą zadowoleni z bardzo wysokiej temperatury spalania. Otrzymają ją używając nasz brykiet kominkowy typu RUF do palenia w swoich tradycyjnych kotłach. Może być także używany w innych urządzeniach grzewczych. Ze względu na swoje właściwości dedykowany jest szczególnie do palenia w domowych kominkach. Jest znacznie bardziej efektywniejszy w spalaniu niż drewno, dłużej trzyma i efektywniej oddaje ciepło.

Brykiet kominkowy a drewno kominkowe:

Brykiet jest dużo bardziej efektywnym paliwem niż drewno w szczególności jako paliwo do kominków, przede wszystkim dlatego że zawiera mniej wody niż drewno. Wilgotność naszego brykietu waha się na poziomie od 5% do 10%. Im mniejsza wilgotność tym lepszy brykiet.

Porównanie kaloryczności - brykiet kominkowy RUF i pozostałe paliwa

Tab. 1. Wartość energetyczna wybranych paliw

Dane przedstawione w tabeli są orientacyjne i zostały opracowane na podstawie deklaracji producentów.

1 tona brykietu zastępuje 4-4,5 mp drewna kominkowego. Jednostka mp – metr przestrzenny, to swobodnie poukładane polana drewna na wymiarze 1 / 1 / 1 metr. Uwaga – nie mylić z m3 – kubikiem. Mowa tutaj oczywiście o drewnie suchym, gotowym do palenia. Powyższe dane pochodzą od naszych klientów oraz z przeprowadzonych przez nas obserwacji.

Przyjmuje się, że jedna tona wysokiej jakości brykietu drzewnego zastępuje nawet 3,2 mp sezonowanego drewna. Brykiet kominkowy RUF jest paliwem ekologicznym, ponieważ w procesie spalania się nie dymi, poza tym paląc nim w kominku nie będziesz się zmagać z problemem osmolonych szyb.

Pamiętajmy, że drewno w postaci szczap, jakim pali się w kominkach czy piecach to produkt wycinany na te potrzeby z lasu. Brykiet zaś to produkt powstający z technologicznie przerobionych odpadów – trocin, który jest tym, co w drewnie najbardziej wartościowe.

Jakie właściwości ma nasz brykiet kominkowy RUF:

 • Nasz brykiet o wadze jednej tony, to minimum 4 metry sześcienne dobrej jakości drewna opałowego, co daje nam lepszą cenę niż drewno opałowe.
 • Jest wolny od zanieczyszczeń t.j. kory, czy też piasku, przez co zostawia znikomą ilość popiołu. Zawartość popiołu szacuje się  na poziomie poniżej pół procenta początkowej masy. Dzięki temu nie marnujemy samego produktu oraz dodatkowo przy spalaniu pozostawiamy czyste przewody kominowe.
 • W popiołach lotnych pozostałych w popielniku, znajdują się składniki odżywcze pochodzące z biomasy, dlatego zaleca się wykorzystanie ich w rolnictwie (w tym także do trawnika), jako naturalny nawóz.
 • Nie zadymia i nie powoduje osmolenia szyby kominka. Dzięki temu nie używamy silnych chemicznych detergentów do utrzymania jej w czystości.
 • Nie powoduje osadzania się sadzy i wilgoci w przewodach kominowych,
 • Wyższa wartość energetyczna, niż drewna kominkowego,
 • Wilgotność brykietu znajduje się na poziomie 7% (natomiast drewno właściwie suszone ma po 3 latach około 15-20%),
 • Bardzo szybkie i proste rozpalanie,
 • Zdecydowanie wolniejsze i efektywniejsze spalanie w stosunku do drewna,
 • Nie wymaga sezonowania,
 • 10-kilogramowe paczki łatwe do przenoszenia i układania,
 • ma formę poręcznych kostek typu RUF, dzięki czemu jest on łatwy w przechowywaniu, czy też układaniu w domowych piwnicach.

Z całą pewnością zadowoli osoby chcące czysto, ekonomicznie i ekologicznie palić w kominku.

Film poglądowy obrazujący zastosowanie naszego produktu

Ścieżka składania zamówień została szczegółowo opisana w zakładce kontakt