Produkcja

Jak produkujemy nasz brykiet opałowy RUF

Nasz brykiet opałowy w kostkach typu RUF produkujemy w zamkniętych i suchych pomieszczeniach, wolnych od wilgoci. Każda kostka naszego brykietu składa się tylko z wyselekcjonowanych trocin, pochodzących od naszych wieloletnich i sprawdzonych dostawców. Nie używamy lepiszczy, ani jakichkolwiek spoiw łączących, poszczególne frakcje trocin.

Specjalizujemy się w produkcji brykietu opałowego typu „RUF” wytwarzanego z trocin pozyskiwanych z „Grochodrzewu” zwanego inaczej Robinią akacjową. Nazywamy ją potocznie, po prostu akacją. Na życzenie klientów produkujemy także brykiet kominkowy z trocin dębowych oraz z wiąza i jesiona.

Każdą dostawę trocin bardzo dokładnie sprawdzamy i selekcjonujemy. Materiał, który nie spełnia naszych norm wykorzystujemy na naszej plantacji borówki amerykańskiej, jako bufor wilgoci.

Brykieciarka RUF produkująca nasz brykiet opałowy

Do produkcji naszego brykietu używamy profesjonalnej prasy najpopularniejszego producenta firmy RUF Maschinenbau GmbH & Co. KG. Brykieciarka ta posiada matrycę sygnowaną literami RUF, którą serwisujemy tylko u producenta. Model naszej brykieciarki dodatkowo zawiera także automatyczny system dozowania surowca. Dzięki temu gabaryty naszych kostek RUF są identyczne.

Przygotowany surowiec, maszyna transportuje do modułu zasypowego brykieciarki. W głównej komorze, w wyniku oddziaływania wysokiego ciśnienia i temperatury dostarczana masa, zostaje sprasowana na brykiet kominkowy. Obróbka termiczna, dodatkowo dosusza jeszcze frakcje trocin.

Następnie szczelnie paczkujemy i magazynujemy gotowy produktu jakim jest brykiet kominkowy. Składujemy go w suchym i specjalnie przystosowanym magazynie. Każdą paczkę przygotowujemy z należytą starannością, tak aby jakość wszystkich kostek była najwyższa.

Wyprodukowany przez nas brykiet opałowy ma kształt praktycznej kostki o wymiarach technicznych 155 x 95 x 65 mm. Potocznie nazywany jest także „brykietem w kostkach RUF” lub brykiet RUF.

Dzięki tak funkcjonującemu ciągowi technologicznemu, możemy wyprodukować dla Państwa brykiet kominkowy, który charakteryzuje się najwyższą jakością. Dzięki temu jego spalanie jest przyjazne dla środowiska. Nasz brykiet możemy, zatem z powodzeniem nazwać – ekologicznym paliwem.

Film poglądowy obrazujący proces technologiczny produkcji brykietu

W celu zapoznania się z ofertą cenową zapraszamy do odwiedzenia naszej zakładki produkty