Drewno kominkowe

Drewno kominkowe – ekologiczny opał

Jako producent ekologicznych surowców opałowych, oferujemy Państwu do sprzedania wysokiej jakości drewno kominkowe, charakteryzujące się bardzo dobrym współczynnikiem kaloryczności. Drewno, które ferujemy do sprzedania, przechowujemy pod zadaszeniem w przewiewnym miejscu przez ponad 3 lata. Dzięki temu jest ono powietrznie suche i ciągle bogate w specyficzny dla swojego gatunku aromat. Taki proces nazywany jest sezonowaniem i zapewnia łatwiejsze rozpalanie i szybkie uzyskanie maksymalnej temperatury spalania. Wysuszone drewno spala się spokojnie i równomiernie, nie dymiąc się i nie wydzielając przy tym dużo ciepła. Istotny jest także fakt, iż używanie suchego drewna pozwala utrzymać kominek w czystości.

Przechowywanie drewna kominkowego

Wychodząc na przeciw wymaganiom naszych klientów, drewno kominkowe staramy się ciąć w  dość regularne szczapy, tak aby ich gabaryty były dostosowane do wielkości komory spalania. Jest ono poukładane w przewiewnych skrzyniopaletach, przez co można je w bardzo łatwy sposób transportować, ale co najważniejsze można je także ustawić w dowolnym miejscu na swojej posesji, czy też garażu. Na życzenie dostarczymy także drewno luzem, pocięte i połupane o standardowych wymiarach 30, 40, 60 cm lub innych zgodnie z życzeniem Klienta.

Charakterystyka naszego produktu:

W naszej ofercie znajdą Państwo drewno sezonowaneprzeznaczone na opał do kominków i pieców oraz drewno do wędzenia.

Gatunki drewna, którymi dysponujemy:

  • bardzo twarde, liściaste – DĄB, JESION, GRAB, AKACJA
  • średnio twarde, liściaste – BRZOZA, OLCHA
  • iglaste do rozpałki lub do pieców węglowych – SOSNA, ŚWIERK

Nasze produkty, które oferujemy do sprzedania są całkowicie zgodne z założeniami „Ustawy Antysmogowej”. Dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie obniżyć poziom wilgotności, tak aby podczas jego spalania wyeliminować emisję szkodliwych wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych.

Stosując paliwa ekologiczne takie jak drewno czy też nasz brykiet kominkowy, bilans emisji CO2 do atmosfery jest równy zero. Oznacza to że ilość wyemitowanego CO2 podczas spalania surowca, jest taka sama jak ilość jego zużycia przez drzewa w procesie fotosyntezy. A zatem spalając ekologiczny opał, nie przyczyniamy się do zatrucia środowiska, w którym żyjemy.

Drewno kominkowe – oferta cenowa

W 1 skrzyniopalecie mieści się 1 metr przestrzenny (mp) drewna.

1 mp drewna twardego kosztuje 500 zł netto + 40 zł kaucja za paletę

1 mp drewna średnio-twardego kosztuje 400 zł + 40 zł kaucja za paletę

Sprzedajemy także suchą rozpałkę, zapakowaną w przewiewne worki raszlowe (siatkowe). Cena 15 zł netto za 1 worek.

W celu zapoznania się z naszą pełną ofertą proszę przejść do zakładki: produkty oraz zrębka drzewna

W celu złożenia zamówienia proszę przejść do zakładki: kontakt

Oferujemy wszechstronną i kompleksową obsługę.