Zrębka drzewna

Zrębka drzewna to kolejny nasz produkt, który oferujemy Państwu. Produkujemy wysokiej jakości zrębkę drzewną, wolną od zarodników pleśni, drobnoustrojów oraz klejów. Dzięki czemu jest ona produktem ekologicznym. Do produkcji naszej zrębki, wykorzystujemy tylko pełnowartościowe, starannie sezonowane i selekcjonowane drewno, z twardych drzew liściastych – olcha, dąb oraz drzewa owocowe – wiśnia, śliwa i jabłoń.

Zrębka drzewna wędzarnicza

Zrębka drzewna naszej produkcji doskonale nadaje się do wędzenia, jako zamiennik drewna. W przeciwieństwie do procesu opalania wędzarni drewnem, w których pierwszorzędnie należy uzyskać dużą ilość żaru, w przypadku zrębki wystarczy zasypać nią żar. Przede wszystkim porcje powinny być nieduże i dosypywane aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. W celu wygenerowania większej ilości dymu, zrębki można uprzednio zwilżyć.  Dym uzyskany z naszej zrębki wędzarniczej, nadaje trwałą barwę, połysk, aromat oraz smak. Ze względu na wysoką jakość surowca, proces wyżarzania zrębki zapewnia czystą eksploatację komory wędzarniczej.

Zastosowanie zrębki:

 • Zrębka pochodząca z wiśni – daje łagodny dym i gorzkawy owocowy posmak, pozostawiając kolor brązowy. Zalecana się ją do wędzenia na przykład drobiu,
 • Olchowa zrębka – bardzo popularna do wędzenia, pozostawia kolor od ciemnożółtego do brązowego, doskonale nadaje się do wędzenia wszystkich rodzajów mięs i ryb,
 • Dębowa zrębka – nadaje kolor brązowy, dobry do wędzenia na przykład wołowiny, ryb i drobiu,
 • Jesionowa zrębka jesionowego – nadaje wędzonkom złocistożółtą barwę, smak ostry dobry na przykład do dziczyzny.

Zrębka drzewna opałowa

Nasza zrębka drzewna to ekologiczny i atrakcyjny ekonomicznie opał biomasowy, który jest paliwem odnawialnym. Podstawowe produkty jego spalania to dwutlenek węgla i woda. Spalanie zrębki nie powoduje zachwiania bilansu CO2 w powietrzu, ponieważ wcześniej CO2 z powietrza zostało już pobrane do wzrostu drewna w procesie fotosyntezy.

Jej rozdrobnienie umożliwia zautomatyzowany proces spalania. Dzięki temu jest łatwa w użyciu. Mamy możliwość ustawiania stopnia rozdrobnienia w rębaku, dzięki czemu dostosowujemy frakcje zrębki do indywidualnych zamówień.

Zrębka drzewna z wierzby energetycznej

zrębka drzewna opałowa

Parametry zrębki:

 • Wartość opałowa zrębków: 10–16 MJ/kg,
 • wilgotność zrębki: 20– 30% (surowce do produkcji naszej zrębki, nie pochodzą z tartaków, przez co drewno nie zawiera dużo wody),
 • zawartość popiołu stanowi od 0,6 do 1,5% suchej masy.

Zrębka drzewna jest doskonałym paliwem dla kotłów z ręcznym załadunkiem.

Posiadamy także zrębkę z wierzby energetycznej, którą ścinamy w okresie późnej jesieni lub zimy. Opadnięcie liście, gwarantuje naturalne obniżenie wilgoci w drewnie.

Zrębka drzewna ogrodnicza

Zrębka drzewna, którą produkujemy może zostać wykorzystana do ozdabiania i okrywania terenów zieleni, ogrodów, skwerów i rabat kwiatowych. Dzięki temu ogrodowe kompozycje nabierają wartości estetycznych. Zrębka zabezpiecza także obsypaną glebę przed chwastami, zapobiega jej przesuszaniu i zapewnia jej właściwe napowietrzenie. Chroni także okopcowane rośliny przed niską lub wysoką temperaturą i jej wahaniami. Kolejna zaleta zrębki drzewnej to jej neutralny odczyn pH.

Usługa zrębkowania

Świadczymy także usługi zrębkowania. Posiadamy mobilny i wysokowydajny rębak tarczowy. Na życzenie klienta wywiezimy także urobek. Świadczymy usługi na terenie Dolnego Śląska.

Cena usługi: 150 zł/h netto – cena obejmuje 1 godzinę pracy wraz z operatorem i ciągnikiem. Dojazd wyceniany jest indywidualnie w zależności od odległości.

Oferta cenowa

Nasza zrębka drzewna pakowana jest w przewiewne worki siatkowe o wadze 20 kg. lub worki typu big bag. Cena za 1 worek zrębki uzależniona jest od gatunku drewna.

Zrębka wędzarnicza:

 • dębowa – 1400 zł/1m3
 • olchowa – 1500 zł/1m3
 • jesionowa -1400 zł/1m3
 • wiśniowa -chwilowo brak
 • z jabłoni -chwilowo brak
 • ze śliwy -chwilowo brak

Zrębka opałowa i ogrodowa:

 • Świerkowa zrębka – 250 zł/1m3
 • Zrębka z wierzby energetycznej – 350 zł/m3

Przy składaniu zamówienia prosimy o sprecyzowanie gatunku drewna oraz przeznaczenie zrębki. Dzięki temu będziemy mogli prawidłowo dobrać surowce.

Dane do złożenia zamówienia dostępne są w zakładce kontakt